© 2022 ultracup.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie jakichkolwiek materiałów bez zgody jest zabronione.  

O CYKLU

Cykl ULTRACUP (dawniej Puchar Polski w Ultramaratonach Kolarskich) to zapoczątkowana w 2016 roku inicjatywa, której celem jest wyłonienie najlepszych kolarzy długodystansowych ścigających się po polskich szosach. W roku 2022 w cyklu udział wzięła rekordowa liczba uczestników . Blisko 600 kolarzy rywalizowało w dwóch oddzielnych kategoriach - SOLO i OPEN. 

NAGRODY

ULTRACUP ma na celu wyłonienie najlepszych kolarzy długodystansowych ścigających się w danym sezonie. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w ramach poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni pucharami. 

ZASADY

W roku 2024 udział w ramach cyklu ULTRACUP  potwierdziło siedmiu organizatorów największych wydarzeń. Zmagania rozpoczną się od rozgrywanej na Pomorzu - ETAPÓWKI. W kolejnym miesiącach rozegrane zostaną: Maraton Elbląski, Roztoczańsko- Poleski Maraton Rowerowy, Pierścień Tysiąca Jezior, Race Around Poland oraz Lubuska Szosa. Zakończenie zmagań zaplanowano w ramach kultowego Bałtyk-Bieszczady Tour. Do klasyfikacji końcowej wliczane będą maksymalnie cztery wydarzenia w których udział weźmie zawodnik . W przypadku udziału w większej ilości wydarzeń (pięciu lub sześciu) w końcowej klasyfikacji uwzględnione zostaną najwyżej punktowane starty danego zawodnika. 

KLASYFIKACJA

Wzorem ubiegłego roku, w sezonie 2024 planowane jest uruchomienie dwóch wariantów klasyfikacji: ULTRA (wydarzenia powyżej 500 km) oraz MINI (wydarzenia na dystansie pomiędzy 250 a 499 km). Zarówno na jednym jak i drugim dystansie prowadzone będą dwie odrębne klasyfikacje – SOLO i OPEN – każda z podziałem na kobiety i mężczyzn.